Już za kilka dni odbędą się targi Computex 2025 (20-23 maja w Tajpej), na których wiele firm zaprezentuje swoje nowe produkty. Niektóre z nich przedpremierowo chwali się na swoich stronach tym, co zamierzają pokazać na żywo. Jedną z takich marek jest Deepcool, globalny lider w produkcji wysokowydajnych komponentów komputerowych, który w Nangang Exhibition Center, Hall 2, odsłoni szeroką gamę nowych coolerów, wentylatorów i obudów. Firma wyjawiła już wygląd planowanych nowości, które wstępnie prezentują się całkiem ciekawie, więc rzućmy okiem, jakie dokładnie innowacje przygotował Deepcool.
Nowe chłodzenia procesorów – powietrzne i wodne z charakterem
Przede wszystkim uwagę przykuwać może chłodzenie z drewnianym panelem. Wydaje się to być idealnym dopełnieniem szczególnie do obudów również posiadających takie elementy. Te modele chłodzeń będą należeć do serii AK (a dokładniej do drugiej generacji AK G2), którą Deepcool wprowadził w roku 2021. Zawsze należały one do relatywnie wydajnych i niedrogich chłodzeń, które radziły sobie nawet z tymi cieplejszymi procesorami. Względem swoich poprzedników, nowa generacja będzie posiadać usprawnioną kontrolę termiczną, dopracowaną konstrukcję oraz technologię uruchamiającą wentylatory przy 0 RPM z systemem Activate Clearing Tech (ACT) dla aktywnego oczyszczania. Dodatkowo pojawi się tryb AI Smart, który ma zarządzać balansem między wydajnością i kulturą pracy. System montażowy został również zmodernizowany, oferując przesunięte mocowanie wspierające gniazda Intel LGA1851 oraz AMD AM5.
Nowa generacja chłodzeń AK G2 występować będzie również w wersji z wyświetlaczem zamiast drewna, dając użytkownikom wybór w zależności od preferencji estetycznych i funkcjonalnych.
Deepcool nie zapomina również o entuzjastach poszukujących absolutnie najwyższej wydajności w chłodzeniu powietrzem. Dla nich przygotowano model ASSASSIN VC ELITE WH. To potężne chłodzenie powietrzne, wzbogacone o komorę parową (vapor chamber), zostało zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających konfiguracjach. Wyróżnia się elegancką, białą estetyką i ma zapewnić szczególnie cichą pracę nawet przy obsłudze procesorów Intel oraz AMD o wysokim współczynniku TDP.
W ofercie Deepcoola na Computex 2025 nie zabraknie także nowości w segmencie chłodzeń cieczą typu AIO. Flagowym modelem będzie tutaj SPARTACUS, dostępny w wariantach z radiatorami 360 mm oraz 420 mm. Ten wysokowydajny system chłodzenia cieczą wyróżnia się masywnym, 3,4-calowym ekranem IPS LCD, obudową pompy wykonaną z aluminium premium oraz nowymi, potężnymi wentylatorami.
Kolejną propozycją jest LQ ULTRA, które zaoferuje wydajne chłodzenie z pompą wyposażoną w podświetlenie ARGB typu „halo”, możliwość monitorowania parametrów w czasie rzeczywistym oraz sterowanie programowe. Ten model będzie dostępny w wersjach 240 mm i 360 mm, celując w zapewnienie doskonałej wydajności i szerokich opcji personalizacji.
Futurystyczne obudowy PC ze zintegrowanym chłodzeniem
Deepcool kontynuuje również rozwój swojej linii obudów komputerowych, szczególnie tych ze zintegrowanym chłodzeniem wodnym. Model GENOME III, bazujący na poprzedniku GENOME II, ma na nowo zdefiniować i wyznaczyć standard w tej kategorii. Oferuje on fabrycznie zintegrowany układ chłodzenia cieczą z radiatorem 420 mm, widoczny z zewnątrz zbiornik na ciecz oraz 5,5-calowy ekran LCD umożliwiający personalizację wyglądu i wyświetlanych informacji.
Drugą intrygującą nowością wśród obudów będzie CL6600. Konstrukcja ta wyróżnia się odważnym, nowoczesnym designem wieży typu HyperSplit. Została wyposażona we wbudowany układ chłodzenia cieczą z radiatorem 360 mm oraz oferuje wsparcie dla płyt głównych z tylnym systemem złączy. Obudowa pomieści do ośmiu wentylatorów, co czyni ją ciekawą propozycją dla użytkowników szukających nietuzinkowego wyglądu i bezkompromisowej pojemności.
Zaprezentowane przedpremierowo nowości Deepcool jasno pokazują kierunek, w jakim zmierza firma – dalsza integracja zaawansowanych systemów chłodzenia, mocny nacisk na estetykę, w tym unikalne akcenty jak wspomniane chłodzenie z drewnianym panelem, oraz rozbudowane możliwości personalizacji dzięki implementacji ekranów LCD. Wszystko to z myślą o zaspokojeniu potrzeb zarówno entuzjastów ceniących ciszę i elegancki design, jak i graczy oraz profesjonalistów oczekujących najwyższej wydajności. Osobiście jestem bardzo ciekawy, jak nowe produkty poradzą sobie w codziennym użytkownaiu jeśli chodzi o ich efektywność.
Pełne specyfikacje, szczegółowe informacje na temat cen oraz daty rynkowej dostępności poszczególnych produktów zostaną zapewne ujawnione podczas targów Computex 2025. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne prezentacje Deepcool w Tajpej.
Źródło: Deepcool
Brak Komentarzy